Styczeń 2017
  web
Naukowcy PP w czołówce rankingu Cybermetrics Lab

W rankingu polskich naukowców opartym na profilach Google Scholar (stworzonym przez Cybermetrics Lab w ramach projektu ACUMEN), w Top100 znalazła się czwórka profesorów z Wydziału Informatyki: prof. Roman Słowiński na 5.miejscu; prof. Jacek Błażewicz na 46.miejscu;  prof. Jerzy Stefanowski na 83.miejscu oraz prof. Jan Węglarz na 96.miejscu. 

read more
 
 
 
 
  krzysztof_fic
Naukowiec z PP w Akademii Młodych Uczonych

Podczas 133. sesji Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk wybrano nowych członków Akademii Młodych Uczonych, których kadencja rozpocznie się w dniu 15 grudnia 2016 r. Wśród nich znalazł się dr inż. Krzysztof Fic z Politechniki Poznańskiej. Gratulujemy.

read more
 
 
 
 
 
Nominacje profesorskie dla naukowców PP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 r. akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Prezydent podziękował nowym profesorom za lata ich działalności naukowej. Wśród nominowanych znaleźli się pracownicy Politechniki Poznańskiej: Andrzej Kasiński - profesor nauk technicznych, Agnieszka Merkisz-Guranowska - profesor nauk technicznych. Gratulujemy!

read more
 
 
 
 
 
Projekt naukowców z Politechniki Poznańskiej najlepszym projektem innowacyjnym w rankingu Pulsu Biznesu w 2016 roku!

Zespół pod kierunkiem dr inż. Krzysztofa Walasa z Instytutu Automatyki i Inżynierii Informatycznej opracowuje robotyczną dłoń, której celem jest zastąpienie pracy ludzkiej w przemyśle. Prace nad wynalazkiem są już w toku. Kolejna faza badawcza finansowana będzie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Lider VII. Projekt „Percepcja i sterowanie w zadaniu robotycznej manipulacji obiektami elastycznymi” realizują: dr inż. Krzysztof Walas, mgr inż. Tomasz Mańkowski i mgr inż. Jakub Tomczyński.

read more
 
 
 
 
 
Genetyczna Mapa Polski z Politechniką Poznańską

22 grudnia 2016 r. w OPI PIB podpisano umowę na realizację Genetycznej Mapy Polski, która powstanie w ramach projektu „ECBiG – Europejskie Centrum Bioinformatyki i Genomiki” – pierwszego przedsięwzięcia, które startuje w ramach ogłoszonego w 2015 roku konkursu, obejmującego wsparcie dla projektów znajdujących się na Polskiej Mapie Drogowej Infrastruktury Badawczej. 

read more
 
 
 
 
 
Wampiriada na PP

Zapraszamy na pierwszą, wyjątkową zimową edycję Wampiriady! Już od nowego roku zaczynamy z wielką pompą! Mamy trzy dni na ratowanie życia. Wszystkich chętnych zapraszamy do sali areobiku w Centrum Sportu na Politechnice Poznańskiej. Będziemy na Was czekać od 17 do 19 stycznia od godziny 9:00 do 15:00, a rejestracja będzie możliwa od 9:00 do 14:00.

read more
 
 
 
 
 
Nagroda dla autorki audycji w Radiu Afera

Realizatorka studia emisyjnego i autorka audycji Nowa Poważna w politechnicznym Radio Afera Aleksandra Słyż została nagrodzona w XIV Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego!

read more
 
 
 
 
 
VIII Nadwarciański Bal Karnawałowy

Dnia 18 lutego 2017 r. odbędzie się VIII Nadwarciański Bal Karnawałowy. Wszystkim, którym nie w smak sroga zima, proponujemy podróż w jeden z najpiękniejszych i najodleglejszych zakątków naszego globu – egzotyczne wyspy Polinezji!

read more
 
 
 
 
 
Wystawa plastyczna pt. CISZA POLA

W dniach 12-31.01.2017r. przy GALERII KIERSKIEJ, w hotelu  Regatta **** przy ul Chojnickiej 49 w Poznaniu będzie miała miejsce wystawa plastyczna dr inż. arch. Karoliny Sobczyńskiej pt. CISZA POLA.

read more