Luty 2017
  china website
China Website - strona internetowa PP w języku chińskim

Ruszyła strona internetowa PP w języku chińskim. Można na niej znaleźć m.in. ogólne informacje o Uczelni, ofertę edukacyjną, informacje o współpracy PP z Chińską Republiką Ludową oraz fotorelacje z wydarzeń i spotkań z partnerami chińskimi. Zapraszamy do oglądania.

read more
 
 
 
 
  Sowmya Thottambeti.1. pg
Sowmya Thottambeti laureatką konkursu INTERSTUDENT 2017

Sowmya Thottambeti z Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji PP zwyciężyła w kategorii "studia licencjackie" w siódmej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2017. Misją konkursu INTERSTUDENT, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”, jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce. Serdecznie gratulujemy! Fot. Braxton Gardiner

read more
 
 
 
 
  merkisz-guranowska plakat
Wykład otwarty pt. "Recykling pojazdów samochodowych"

Zapraszamy na wykład otwarty prof. dr hab. Agnieszki Merkisz-Guranowskiej pt. "Recykling pojazdów samochodowych", który odbędzie się w piątek 10 marca o godz. 17:30 w sali 123 Biblioteki  PP (ul.Piotrowo 2).

read more
 
 
 
 
 
Prof. Tadeusz Maliński uhonorowany przez Międzynarodową Akademię Kardiologiczną

Prof. Tadeusz Maliński, Doktor Honoris Causa Politechniki Poznańskiej otrzymał prestiżową nagrodę “The Albrecht Fleckenstein Memorial Award for Distinguished Work in the Field of Basic Research for Cardiology” za rok 2016! Nagrodę wręczono podczas 21. Światowego Kongresu Chorób Serca w Bostonie.

read more
 
 
 
 
 
Student PP laureatem stypendium Indie Games Polska

Student PP Radosław Paszkowski został laureatem stypendium Indie Games Polska (IGP), zapewniającym udział w Game Developers Conference do San Francisco. GDC, odbywające się na przełomie lutego i marca, to jedno z największych na świecie wydarzeń związanych z branżą gier wideo. Stypendyści zostali wybrani przez Radę Programową Fundacji spośród przeszło 50 zgłoszonych kandydatów. Pojadą najbardziej obiecujący młodzi twórcy gier z Polski.

read more
 
 
 
 
 
Student Architektury laureatem konkursu "Wodne źródła Gdańska"

Tomasz Kierończyk zaprojektował zdrój łączący przestrzeń lądu z wodą poprzez nowoczesną formę wynikającą z historii i żeglarskiej tradycji miejsca - mariny, dzięki czemu doskonale wpisuje się w otoczenie. Lekka, lecz solidna forma ze stali szczotkowanej jest elegancka i odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia.

read more
 
 
 
 
 
Oferta Programowa Komisji Fulbrighta

Uprzejmie informujemy o spotkaniu dotyczącym stypendiów Fulbrighta. Fundacja Fulbrighta oferuje stypendia studentom, absolwentom oraz doktorantom zainteresowanym studiowaniem w USA. Spotkanie informacyjne odbędzie się 7 marca br. w sali 123 (Biblioteka Techniczna), Piotrowo 2. o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy.

read more
 
 
 
 
 
Patronat WMRiT nad Konferencją Modernizacja Taboru Szynowego

Wydział Maszyn Roboczych i Transportu objął patronatem XIV Konferencję Modernizacja Taboru Szynowego, która odbędzie się w dniach 3 – 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Konferencyjnym „Nosalowy Dwór” w Zakopanem. Konferencja obejmuje swym zakresem tabor kolejowy, pasażerski, a także tramwajowy i metro.

read more
 
 
 
 
 
Wernisaż wystawy fotografii Ericha Lessinga

Zapraszamy w czwartek 2 marca br. o godz. 18.00 do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej na wernisaż wystawy fotografii Ericha Lessinga pt. "Lessing przedstawia Lessinga". Projekt „Lessing przedstawia Lessinga” to intymne spojrzenie na dorobek wybitnego austriackiego fotografa – od fotoreportaży politycznych aż po prace dotąd nigdy niepokazywane, takie jak cykl „Dziewczyny lat 60.” Wystawa dostępna będzie w dniach 27.02.– 26.03.2017 r.

read more
 
 
 
 
 
9. Tydzień Mózgu

Zapraszamy na 9. Tydzień Mózgu w Poznaniu, który odbędzie się w dniach 13-17 marca 2017 r. codziennie od godz. 17.00 do 19.00. Mózg ludzki jest najbardziej skomplikowanym dziełem natury. Poznanie funkcjonowania naszego mózgu jest największym wyzwaniem współczesnej nauki i dlatego na całym świecie prowadzone są intensywne badania. Celem Tygodnia Mózgu jest przybliżenie badań i przedstawienie cząstki ich wyników podczas Światowych Dni Mózgu w sposób zrozumiały i ciekawy. 

read more
 
 
 
 
 
Zmarła dr inż. Anna Dworak

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. dr inż. Anny Dworak, wieloletniego pracownika Zakładu Konstrukcji Metalowych. Żegnamy zasłużonego nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń inżynierów budownictwa, człowieka niezwykle wartościowego, szlachetnego i życzliwą Koleżankę.

read more