Marzec 2017
  20-lecie_wft_baner_putpoznanpl_www
20-lecie Wydziału Fizyki Technicznej

Wydział Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Uroczyste rozpoczęcie uroczystości jubileuszowych oraz okolicznościowa sesja naukowa odbędą się 31 marca 2017 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Ponadto, w godzinach przedpołudniowych będą miały miejsce pokazy doświadczeń fizycznych dla dzieci i młodzieży z wybranych szkół.

read more
 
 
 
 
  Drzwi Otwarte 2017
Drzwi Otwarte i Dzień dla Dziewczyn

Na Drzwi Otwarte i Dzień dla Dziewczyn zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych studiowaniem na Politechnice Poznańskiej! W tym roku imprezę rozpoczniemy od Biegu w Kasku o godz. 10.00.  

read more
 
 
 
 
 
Wykład “Przyszłość samochodów użytkowych”

We wtorek 21 marca 2017 r., w godz. 17:00-19:00 w sali 123 Biblioteki PP odbędzie się wykład Jensa Ocksena Prezesa Volkswagen Poznań Sp. z o.o. pt. “Przyszłość samochodów użytkowych”. Wykład jest pytaniem o kierunek, w którym podążać będzie przemysł samochodów dostawczych. Jest próbą zastanowienia się i znalezienia odpowiedzi, jak dalece wprowadzane regulacje ograniczeń w miastach dla określonych pojazdów przy jednoczesnym zagęszczaniu się populacji w metropoliach ukształtują logistykę miejską.

read more
 
 
 
 
 
Studenci PP na 3. miejscu w konkursie Global Management Challenge

Drużyna Lean Masters z Politechniki Poznańskiej zajęła trzecie miejsce w finale krajowym konkursu Global Management Challenge.Konkurs GMC, organizowany od 1980 r. w 40 krajach, jest zaawansowaną symulacją biznesową, w której drużyny firmowe oraz studenckie podczas zmagań wcielają się w role zarządów przedsiębiorstw i rywalizują ze sobą na wirtualnym rynku.

read more
 
 
 
 
 
Konkurs PAN dla doktorantów

Do 17 marca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia w V edycji konkursu na najlepszą oryginalną pracę twórczą opublikowaną w 2016 r., której wiodącym autorem jest doktorant w wieku do 30 lat z Wielkopolski lub Ziemi Lubuskiej.

read more
 
 
 
 
 
Wykład Otwarty PTPN

W czwartek, 16 marca 2017 r. o godz. 18.00 zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Dariusza Łukasiewicza (Instytut Historii PAN) pt. „Wielkopolska pod pruskim zaborem 1793-1806. Kolonizacja, czy modernizacja?”, który odbędzie się w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

read more
 
 
 
 
 
Debata Walentynkowa

Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje spotkanie otwarte pod tytułem: "Ona i on - różnice które łączą", znane jako Debata Walentynkowa. Tematem debaty będą różnice pomiędzy płciami i wynikające z tego konsekwencje.

read more
 
 
 
 
 
Nabór do Radia Afera

Wiosna idzie razem z nowym semestrem! Jak go spędzić? Robiąc radio! Rusza wiosenny nabór do Radia Afera – studenckiej rozgłośni Politechniki Poznańskiej.

read more
 
 
 
 
 
IT for SHE

IT for SHE, to bezprecedensowy program, którego celem jest  zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy

read more