Kwiecień 2017
  konferencja_1160x500
Konferencja Polskich i Chińskich Uczelni

26-27 kwietnia 2017 roku odbędzie się na Politechnice Poznańskiej Konferencja Polskich i Chińskich Uczelni (Pekin/Chongqing/Tianjin) oraz otwarcie Wspólnego Centrum Badawczego Nowego Jedwabnego Szlaku w Poznaniu.  Gościć będziemy m.in. przedstawicieli Władz Uczelni z Beijing, Chongqing oraz Tianjin, a także wielu polskich Uczelni.  Podczas Konferencji zaplanowano dyskusję nt. współpracy naukowej, wymiany kadry oraz form współpracy edukacyjnej.

read more
 
 
 
 
 
Nominacje profesorskie dla naukowców PP

Prezydent Rzeczpospolitej Polski wręczył nominacje profesorskie 56 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.Wśród nich znalazło się dwóch naukowców Politechniki Poznańskiej: prof.dr hab. Tomasz Martyński i prof.dr hab.inż.Jacek Pielecha. Gratulujemy!

read more
 
 
 
 
 
Student PP na Mistrzostwach Europy w Taekwondo

Polskę na tym turnieju reprezentowało 15 zawodników. Znalazł się wśród nich student Politechniki Poznańskiej - Albert Millert, który zdobył trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii -68 kg. W walce o medal nieznacznie uległ zawodnikowi z Rosji. Warto dodać, iż jest to trzeci z rzędu medal tego zawodnika na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Serdecznie gratulujemy! 

read more
 
 
 
 
 
Wręczenie nagrody w konkursie na najlepszą pracę inżynierską

Seminarium połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu Veolii Energii w Poznaniu na pracę inżynierską odbędzie się w czwartek 27 kwietnia, godz. 12.00 w Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii, ul. Jana Pawła II nr 24, sala 302. W programie m.in.: „Alternatywne źródła energii do zasilania systemów ciepłowniczych” – Michał Dziennik; „Od inżyniera do eksperta – czyli jak młodzi inżynierowie realizują w Veolii swoje projekty” – Bartosz Waligóra, Radosław Walkowiak; „Dlaczego warto pracować w Veolii?” – Anna Łokaj.

read more
 
 
 
 
 
Wykład otwarty dla studentów chemii

Zapraszamy na cykl wykładów dedykowanych studentom chemii, studiów I i II stopnia.  Pierwszy pt. "The Chemistry Behind Selvita" odbędzie się 27 kwietnia br. Centrum Dydaktyczne WTCh ul. Berdychowo 4, sala 102C I piętro, czwartek, 27 kwietnia 2017, od 17:00 do 18:30.

read more
 
 
 
 
 
PUT around the world-Intercultural Café

W marcu br. z inicjatywy Działu Edukacji Ustawicznej i Międzynarodowej przy wsparciu Uczelnianego Centrum Kultury zainicjowany został cykl spotkań pt. „PUT around the world-Intercultural Café” (Politechnika Poznańska dookoła świata – Kawiarenka Międzykulturowa).Pierwsze spotkanie dotyczyło miejsc wartych zobaczenia w ojczystych krajach studentów Politechniki Poznańskiej, a drugie kuchni świata (z możliwością degustacji niektórych potraw). Odbiorcami cyklu spotkań są polscy i zagraniczni studenci oraz pracownicy Politechniki Poznańskiej. Jest to doskonała okazja dla całej społeczności akademickiej aby spotkać się w nieformalnej atmosferze, poznać ciekawostki odnośnie Polski i krajów pochodzenia studentów zagranicznych.Tematem kolejnego spotkania będzie muzyka oraz tradycja tańca w Polsce i na świecie. Poznamy m.in. sposoby celebrowania uroczystości zaślubin ja ojczystych krajach studentów zagranicznych Politechniki Poznańskiej. Serdecznie zapraszamy!

read more
 
 
 
 
 
54. Zjazd Szkoleniowy Członków ESTIEM

54. Zjazd Szkoleniowy Członków Organizacji ESTIEM, który odbędzie się w dniach 25 kwietnia - 1 maja 2017 roku, będzie gościł na Politechnice Poznańskiej prawie 350 osób.Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach i szkoleniach prowadzonych m.in. przez firmy partnerujące, certyfikowanych trenerów ESTIEM, a także praktyków biznesu na tematy związane z inżynierią zarządzania.

read more
 
 
 
 
 
Finał Konkursu Modelowanie Rynku Energii

W czwartek 27 kwietnia 2017 r. odbędzie się Finał Konkursu Modelowanie Rynku Energii - Konkurs o Nagrodę Prezesa Enea S.A. Wydarzenie zainauguruje wykład Wiceministra Energii Michała Kurtyki i będzie dotyczył elektromobilności  jako przykładu nowej polityki gospodarczej - czyli koncepcji miliona elektrycznych samochodów na polskich drogach do 2025r. i związanych z tym wyzwań.

read more
 
 
 
 
 
Future Leaders na SGH

W dniu 31 marca oraz 1 kwietnia 2017 przedstawiciele 14 drużyn akademickich Enactus z całej Polski brali udział w szóstej już edycji konferencji Enactus Future Leaders, która tym razem odbywała się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście KN Enactus, działającego przy Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

read more
 
 
 
 
 
7 zespołów z 4 krajów opracowało 5 modeli procesów rozwijania umiejętności przekrojowych

Partnerzy projektu Metoda akceleracji rozwoju kompetencji przekrojowych w procesie kształcenia praktycznego studentów, któryzostał uruchomiony w ramach programu Erasmus+, opracowali modele procesów rozwijania umiejętności przekrojowych w ramach kształcenia praktycznego.

read more
 
 
 
 
 
Budynki dla człowieka, a nie człowiek dla budynku!

Politechnika jako jedna z trzech poznańskich uczelni bierze udział w międzynarodowych badaniach, które mają na celu analizę interakcji między użytkownikiem a budynkiem. W badaniach może wziąć udział każdy pracownik, wśród uczestników zostaną rozlosowane podwójne bilety do kina. Badania są częścią większego projektu, będącego pod auspicjami Międzynarodowej Agencji Energii: www.annex66.org. Skupieni w nim naukowcy poszukują odpowiedzi na pytanie: jak projektować budynki, w których człowiek będzie czuł się swobodnie i komfortowo, a których eksploatacja nie będzie kosztowna i szkodliwa dla otaczającego środowiska? Wyniki badań mają przede wszystkim walor naukowy, jednak są nimi zainteresowane również Władze naszej Uczelni. Za badania w Polsce odpowiada mgr inż. Karol Bandurski z Instytutu Inżynierii Środowiska: karol.bandurski@put.poznan.pl Ankieta pojawi się po kliknięciu na „więcej”.

read more