Maj 2017
  DNIPP2017_1
Zapraszamy na Dni Politechniki Poznańskiej
 
 
 
 
  alejski_na_rankingu_perspektyw_maj_2017
Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017

W pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 kierunki prowadzone na Politechnice Poznańskiej znalazły się na wysokich pozycjach. Wśród nich najwyższe, trzecie miejsce w swojej kategorii zajęła Inżynieria chemiczna i procesowa na Wydziale Technologii Chemicznej. 

read more
 
 
 
 
  nieprzecietni_mistrzostwa2017
Nieprzeciętni pływacy Wicemistrzami Polski

W rozegranych 13 maja 2017 r. pływackich Mistrzostwach Polski (IMP AZS) wystartowała 10-osobowa ekipa pływaków Nieprzeciętnego Swim Team’u Politechniki Poznańskiej. Podopieczni trenera mgr Waldemara Olejniczaka spisali się fenomenalnie, zdobywając 12 medali: 7 złotych i 5 srebrnych. Triumfując, odebrali puchar za 2.miejsce w klasyfikacji drużynowej.

read more
 
 
 
 
 
DHC dla Prof. dr. inż. Voyiadjisa

Uroczystość nadania tytułu DOKTORA HONORIS CAUSA prof. dr. inż. GEORGEOWI Z. VOYIADJISOWI, wybitnemu specjaliście w dziedzinie mechaniki ciała stałego, odbędzie się w dniu 24 maja 2017 r. (środa) o godz. 11.00 w Sali Posiedzeń Senatu Politechniki Poznańskiej w Poznaniu, pl. M. Skłodowskiej-Curie 5.

read more
 
 
 
 
 
Dzień Energii

Zapraszamy na wydarzenie pod nazwą DZIEŃ ENERGII, które odbędzie się 26 maja br. w sali 53 w Bibliotece PP. Impreza dedykowana jest wszystkim zainteresowanym szeroko pojętą tematyką energii w aspekcie cywilizacyjnym i nie tylko. Zachęcamy do udziału w wykładach tematycznych oraz pokazach interaktywnych.

read more
 
 
 
 
 
Konferencja Prorektorów ds. kształcenia i studenckich Polskich Uczelni Technicznych

W dniach 18-20 maja 2017 r. na Politechnice Poznańskiej odbyła się Konferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych. Tradycyjnie już od wielu lat prorektorzy uczelni technicznych spotykają się, aby wymienić się doświadczeniami i przedyskutować ważne problemy dotyczące środowiska studenckiego. W tym roku Politechnika Poznańska miała zaszczyt być gospodarzem spotkania.

read more
 
 
 
 
 
Współpraca z uczelniami indyjskimi stanu Gudźarat

Prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, prorektor ds. edukacji ustawicznej reprezentował Politechnikę Poznańską podczas wizyty rektorów i przedstawicieli uczelni polskich w indyjskim stanie Gudźarat w dniach 8-10 maja br. Celem wyjazdu było nawiązanie wzajemnej współpracy.

read more
 
 
 
 
 
Międzynarodowa konferencja IWSSIP 2017

Międzynarodowa konferencja IWSSIP 2017 - International Conference on Systems, Signals and Image Processing, odbędzie się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w dniach 22-24 maja 2017 roku. Konferencja IWSSIP jest organizowana w tym roku już po raz dwudziesty czwarty, a w Poznaniu po raz trzeci. IWSSIP jest naukowym wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu poświęconym rozpowszechnianiu wyników badań w zakresie teorii systemów oraz przetwarzania sygnałów i obrazów.

read more
 
 
 
 
 
Złoty Dyplom dla Chóru Volantes Soni

Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu to jedyny taki festiwal w Polsce, nigdzie indziej nie usłyszymy pieśni marynistycznych, czy tych w języku kaszubskim. To w Wejherowie co dwa lata odbywa się przegląd najzdolniejszych chórów amatorskich z całej Polski. Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni” zdobył Złoty Dyplom, zajmując tym samym drugie miejsce spośród 16 innych zespołów. Gratulujemy!

read more
 
 
 
 
 
Studenci PP na 2.miejscu w konkursie Modelowanie Rynku Energii

Bartosz Fabian, student 3. semestru studiów magisterskich kierunku Energetyka i Filip Fabian, student 6. semestru studiów inżynierskich kierunku Elektrotechnika zajęli II miejsce w konkursie „Modelowanie Rynku Energii”. Uznanie jury zyskała ich prezentacja nt. "Budowa modelu do prognozowania średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym za dany rok kalendarzowy publikowanej w informacji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki."

read more
 
 
 
 
 
Stypendia START 2017 dla naukowców Politechniki Poznańskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wśród laureatów znaleźli się naukowcy z Politechniki Poznańskiej: dr inż. Paweł Kryszkiewicz z Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji, dr inż. Tomasz Pawlak z Wydziału Informatyki, dr inż. Marcin Wysokowski z Wydziału Technologii Chemicznej.

read more
 
 
 
 
 
Elektroniczna rejestracja kandydatów

Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Politechnice Poznańskiej rozpocznie się 25 maja 2017 r. Dokładny Harmonogram rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 znajduje się na  internetowej Uczelni.

read more
 
Politechnika Poznańska wydział po wydziale

Tysiące studentów zacznie w październiku naukę na Politechnice Poznańskiej. Ale decyzję o kierunku studiów trzeba podjąć już teraz. Jak się do tego zabrać? Radio Afera przychodzi z pomocą i prezentuje wszystkie wydziały polibudy jeden po drugim.

read more
 
 
 
 
 
Wykład Profesor Teresy Bandosz

Na zaproszenie prof. Elżbiety Frąckowiak oraz prof. François Béguin gościliśmy na PP prof. Teresę Bandosz z City College w Nowym Jorku. Profesor Teresa Bandosz miała okazję odwiedzenia nowoczesnych laboratoriów PP, omówienia z naukowcami i studentami bieżących projektów badawczych, a także zainicjowania nowego podejścia do współpracy. Wygłosiła również bardzo interesujący wykład dla pracowników i studentów Wydziału Technologii Chemicznej pt. "Beyond Adsorption - a new look at Nanoporous Carbons".

read more
 
 
 
 
 
Wykłady otwarte organizowane przez CJK

Centrum Języków i Komunikacji zaprasza studentów i pracowników PP na wykłady: mgr Elżbieta Vendome, 22 maja 2017r., godz. 13.30-15.00, s. CW 2 American Aircraft and Aircraft Engine Producers: Tradition and Modern Accomplishments; Christian Shannon M.Sc., Fulbright, 26 maja 2017., godz. 9.45-11.15, s. CW 3, Bridging the Gap Through Education: America to Poland.

read more
 
XVIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych odbywa się rokrocznie od 18 lat  i skupia studentów wyższych uczelni technicznych chcących rywalizować ze sobą w zakresie umiejętności językowych. Celem tego przedsięwzięcia jest sprawdzenie ich wiedzy z zakresu języka ogólnego i technicznego oraz znajomości zagadnień kulturowych krajów anglojęzycznych.

read more
 
 
 
 
 
Seeds for the Future 2017

„Seeds for the Future” to międzynarodowy konkurs firmy HUAWEI organizowany w Polsce po razy czwarty. Jego celem jest wyłonienie uzdolnionych studentów na uczelniach wyższych i zapewnienie im możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie nowych technologii.

read more
 
 
 
 
 
Półkolonie na PP

Zapraszamy na pólkolonie Na Politechnice Poznańskiej. Specjalna promocja dla pracowników. Do wyboru turnusy: Wehikuł Czasu, W podróży po świecie, AHOJ! Przygodo, Kosmiczna przygoda, Tajni agenci.

read more
 
 
 
 
 
Godziny rektorskie 25 maja 2017

Prorektor ds. kształcenia dr hab. Jacka Goc, prof. nadzw. ustanowił w Politechnice Poznańskiej godziny rektorskie w dniu 25 maja br. (czwartek) w godz. 08:00-15:00 z uwagi na Uczelniany Dzień Sportu.

read more
 
 
 
 
 
Zmarł dr inż. Vello Press

Z głębokim smutkiem żegnamy dr inż. Vello Press (13.10.1934-6.05.2017), emerytowanego wykładowcę Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, pracownika Instytutu Technologii i Inżynierii Chemicznej w latach 1994-2001. W imieniu całej społeczności akademickiej Dziekan i Pracownicy Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.