Czerwiec 2017
  img_4455_slider
Młodzi Organicznicy XXI wieku na Politechnice Poznańskiej

Emilia Sczaniecka, Karol Marcinkowski, Dezydery Chłapowski - czy młodzi ludzie pamiętają o tych organicznikach i ich pracy? Okazuje się, że tak! 5 czerwca 2017 roku 9 studentów uczelni publicznych Miasta Poznania, otrzymało nagrody za swoją postawę w życiu codziennym i kultywowanie tradycji pracy organicznej i pracy u podstaw. Są oni symbolicznymi następcami poznańskich organiczników, a wraz z wyróżnieniami w 3 kategoriach: Emilia Sczaniecka - aktywista, Dezydery Chłapowski - społecznik, Karol Marcinkowski - filantrop, otrzymali nagrody pieniężne. Wśród nich znaleźli się: w kategorii Aktywista: Sowmya Thottambeti, laureatka I miejsca, Sylwester Szymański - zdobywca II miejsca i Marta Lewandowska, która zdobyła wyróżnienie; w kategorii Społecznik wyróżnienia otrzymali Agnieszka Michalak i Albert Marks. Serdecznie gratulujemy!

read more
 
 
 
 
  MN_slider_small
Mali Naukowcy

Czy mali naukowcy pamiętają o Politechnice Poznańskiej? Jak co roku zapraszamy dzieci pracowników naszej Uczelni na imprezę Mali Naukowcy. Nauka i zabawa podczas jednej imprezy! Zapraszamy w piątek 9 czerwca br. Start o godz. 16.30. W programie nowości: Mały Konstruktor, Sport oczami inżyniera, Reksio-przerodnicza wyprawa, Zabawy z robotami, Roboty-zobacz co potrafią, Akcja-animacja, Magiczny świat orientu. A poza tym hity zeszłorocznej imprezy m.in. Chemia Open-Air, Laboratorium Zimna, Fizyka Show, Z Polibudą na sportowo, Konkurs krzykaczy i wiele innych atrakcji. Oczywiście wata cukrowa i popcorn - bez ograniczeń. Rodziców zapraszamy do "Kawiarenki pod Zębatką" - kawa i ciastko gratis. Szczegóły w INTRANECIE.

read more
 
 
 
 
 
Laureaci Konkursu PAN z Politechniki Poznańskiej

Wśród  Laureatów V edycji Konkursu Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu na najlepszą oryginalną pracę twórczą doktoranta opublikowaną w roku 2016 znalazł się dr inż. Krzysztof Cichoń, z Katedry Radiokomunikacji Politechniki Poznańskiej, który dzięki pracy pt."Energooszczędna kooperacyjna detekcja zasobów widmowych w sieciach radiowych" zdobył nagrodę w obszarze nauk technicznych. Oprócz nagród zespoły oceniające postanowiły przyznać również pięć wyróżnień - w obszarze nauk technicznych otrzymał je mgr inż. Paweł Liskowski z Instytutu Informatyki PP. Gratulujemy.

read more
 
 
 
 
 
Stypendia START 2017 dla naukowców Politechniki Poznańskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wśród laureatów znaleźli się naukowcy z Politechniki Poznańskiej: dr inż. Paweł Kryszkiewicz z Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji,  dr inż. Tomasz Pawlak z Wydziału Informatyki, dr inż. Marcin Wysokowski z Wydziału Technologii Chemicznej. Gratulujemy.

read more
 
 
 
 
 
Wyróżnienia dla PP w konkursie Mango Vinyl Hub

Studenci Wydziału Architektury - Kamil Adamiak, Agnieszka Bogacka, Karolina Chwilczyńska, Adrian Czarny-Kropiwnicki wykonujący projekt pod kierunkiem mgr inż. arch. EWY ANGONEZE-GRELI oraz Katarzyna Wankiewicz i Agnieszka Szymańska wykonujący projekt pod kierunkiem dr inż. arch. MARTY PIECZARY zdobyli wyróżnienie w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym Mango Vinyl Hub. Projekty zostały wykonane w ramach zajęć Projektowanie miejsc pracy II.

read more
 
 
 
 
 
Studenci PP na zawodach Student Unmanned Aerial Systems

W dniach 14-17 czerwca 2017r. studenci z koła naukowego AKL działający w sekcji Aero Design będą reprezentować Politechnikę Poznańską na zawodach Student Unmanned Aerial Systems (Akademickie Zawody Bezpilotowych Statków Powietrznych UAV) organizowanych przez stowarzyszenie Association for Unmanned Vehicle Systems International rozgrywanych w bazie lotniczej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Patuxent River Naval Air Station Webster Field w hrabstwie St. Marys w stanie Maryland w USA.

read more
 
 
 
 
 
Doktorat Honoris Causa dla Prof. dr. inż. Voyiadjisa

Rektor i Senat Politechniki Poznańskiej mają zaszczyt podziękować wszystkim gościom za udział w uroczystości nadania tytułu DOKTORA HONORIS CAUSA prof. dr. inż. GEORGEOWI Z. VOYIADJISOWI wybitnemu specjaliście w dziedzinie mechaniki ciała stałego. Uroczystość odbyła się w dniu 24 maja 2017 r. (środa) o godz. 11.00 w Sali Posiedzeń Senatu Politechniki Poznańskiej w Poznaniu, pl. M. Skłodowskiej-Curie 5. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

read more
 
 
 
 
 
Wręczenie odznaczeń pracownikom PP

W środę 31 maja 2017 r., podczas posiedzenia Senatu Akademickiego Politechniki Poznańskiej w Auli Centrum Wykładowego, odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych zasłużonym pracownikom. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

read more
 
 
 
 
 
Współpraca PP z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

W dniu 23 maja br. w siedzibie Politechniki Poznańskiej odbyło jest podpisanie listu intencyjnego o współpracy między Uczelnią a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, która obejmuje m.in.: organizowanie i realizację praktyk i staży dla studentów i absolwentów Uczelni w ZUS; wzajemne umożliwianie udziału przedstawicieli w organizowanych przez obie strony konferencjach organizowanie miejsc pracy dla studentów i absolwentów Uczelni; ustalanie tematyki prac dyplomowych, które mogłyby być realizowane w ramach współpracy z ZUS pod opieką osoby wyznaczonej z Uczelni; prowadzenie pracy badawczej studentów i doktorantów w tematach stanowiących zainteresowanie Stron.

read more
 
 
 
 
 
Wykład „ Motoryzacja a ekologia”

Zapraszamy na wykład otwarty prof. dr. hab. inż. Jacka Pielechy pt. "Motoryzacja a ekologia". Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 2, sala 123, piątek,  9 czerwca 2017, godz.  17:30.

 
 
 
 
 
VIII Gala Logistyki

Zapraszamy na VIII Galę Logistyki organizowaną przez Wydział Inżynierii Zarządzania oraz studentów kierunku Logistyka prowadzonego na Politechniki Poznańskiej. W programie znajdą się: publiczny odbiór projektów studenckich realizowanych w wielkopolskich przedsiębiorstwach oraz rozmowa z twórcami oprogramowania FlexSim o przyczynach powstania programu i dalszych drogach jego rozwoju. Miejsce wydarzenia: Aula Magna, Centrum Wkładowe PP. Data: czwartek, 8. czerwca 2017 – godz. 11:00

read more
 
 
 
 
 
Polskie innowacje na PP

Czy polskie uczelnie to kopalnie innowacji? Już 9 czerwca 2017 r. razem z PGNiG będzie można się o tym przekonać! Specjaliści z PGNiG podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zapraszamy 9 czerwca 2017 r. w godz. 10.00 – 16.00 przed Centrum Wykładowe.

read more
 
 
 
 
 
Wystawa projektów dyplomowych Wydziału Architektury

Zapraszamy na wernisaż wystawy projektów dyplomowych zrealizowanych na Wydziale Architektury: inżynierskich (semestr zimowy 2016/17), magisterskich (semestr letni 2015/16). Na wystawie zostaną zaprezentowane prace dyplomowe o różnorodnej tematyce zadań projektowych, co pokaże szeroki wachlarz oferty kształcenia na Wydziale.

read more