Czerwiec 2017
  hokeistki_mistrzynie_polski_2017
Hokeistki z PP mistrzyniami Polski w hokeju na trawie

W dniach 17-18 czerwca 2017 r. rozegrał się w Poznaniu finałowy turniej mistrzostw Polski seniorek w hokeju na trawie. Walczyły w nim cztery zespoły: obrończynie tytułu AZS Politechnika Poznańska, najlepszy w sezonie zasadniczym KS Hokej-Start Brzeziny, ZSMS Poznań oraz LKS Rogowo. Faworyta wskazać było trudno, ale ostatecznie nasza drużyna obroniła tytuł mistrzowski.

read more
 
 
 
 
  3._prof._francois_beguin_fot._magdalena_wisniewska_krasinska
Grant w konkursie TEAM TECH dla prof. François Béguin

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła trzecie konkursy w programach TEAM i TEAM-TECH oraz drugi konkurs w programie TEAM-TECH Core Facility. Ponad 72 mln złotych trafi do dwudziestu jeden naukowców, którzy będą prowadzić innowacyjne badania finansowane przez FNP ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Grant w programie TEAM-TECH otrzymał prof. François Béguin z Wydziału Technologii Chemicznej na projekt pt."A new generation of high energy hybrid capacitors - HYCAP".

read more
 
 
 
 
  porozumienie
Porozumienie Uczelni Poznańskich na rzecz Studentów z niepełnosprawnościami przy Kolegium Rektorów Uczelni Miasta Poznania

Dnia 26 czerwca 2017 r. pomiędzy Politechniką Poznańską, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu zostało podpisane „Porozumienie Uczelni Poznańskich na rzecz Studentów z niepełnosprawnościami przy Kolegium Rektorów Uczelni Miasta Poznania”. Na mocy Porozumienia Strony zobowiązują się do podejmowania wspólnych starań na rzecz stwarzania studentom  i doktorantom z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia.

read more
 
 
 
 
 
Ranking reputacji polskich uczelni wyższych

Politechnika Poznańska zajęła wysokie miejsce w rankingu reputacji polskich uczelni. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni publicznych w Polsce znaleźliśmy się na 12.miejscu. Fundacja na rzecz reputacji marki „Premium Brand” trzeci rok z rzędu zorganizowała ranking reputacji polskich uczelni. Badanie objęło publiczne uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie i państwowe wyższe szkoły zawodowe.

read more
 
 
 
 
 
61. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956

Społeczność Akademicka Politechniki Poznańskiej, jak co roku 28 czerwca, uczci pamięć swoich Studentów poległych w Powstaniu Poznańskiego Czerwca 1956.Uroczyste rocznicowe zgromadzenie pod tablicą upamiętniającą Studentów odbędzie się w gmachu Rektoratu, Poznań, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 w środę 28 czerwca 2017 r. o godz. 8:00.

read more
 
 
 
 
 
VII Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych

VII Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych, odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2017 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Tematyka VII Kongresu obejmuje nowe osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji, badań i produkcji silników spalinowych, materiałów eksploatacyjnych i zagadnienia ekologii.

read more
 
 
 
 
 
Podpisanie umów z firmami realizującymi studia dualne

Do grona firm realizujących studia o profilu praktycznym na PP (studia dualne) dołączyły nowe firmy: FlexLink Systems Polska sp. z o. o., Gestamp Polska sp. z o.o.,  ROB-TECH. Uroczyste podpisanie umów z nowymi Partnerami miało miejsce 26 czerwca 2017 r. na Politechnice Poznańskiej.

read more
 
 
 
 
 
Wasza Edukacja - najlepiej rozwijającym się start'upem

Wojciech Sikora, absolwent Wydziału Informatyki i stworzony przez niego portal - Wasza Edukacja - zdobył główną nagrodę w konkursie na najlepiej rozwijający się start-up, finansowanym przez Santander Universidades oraz Dziekana Wydziału Informatyki. Z 21 zgłoszonych pomysłów powstałych przy wsparciu Wydziałowego Inkubatora Przedsiębiorczości Wydziału Informatyki PP, wyróżniono 3 najlepsze tj. – Wasza Edukacja, Ofercik oraz Mateby.

read more
 
 
 
 
 
Sukces żeglarza z Politechniki Poznańskiej

W dniach 6-10.06 2017 r. odbył się Finał Pucharu Świata w hiszpańskim Santander. Na starcie stanęło 20 załóg zakwalifikowanych na podstawie wcześniejszych dwóch eliminacji: Pucharu Świata w Miami oraz Pucharu Świata w Hyeres. Załoga Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki zapewniła sobie udział w Finale, w którym ostatecznie zajęła 6. miejsce. Szymon Wierzbicki jest studentem Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania oraz członkiem sekcji żeglarskiej Klubu Uczelnianego AZS PP.

read more
 
 
 
 
 
III Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych

Studenci Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu odnieśli znaczący sukces w III Ogólnopolskim Turnieju Diagnostów Samochodowych. Turniej został już po raz trzeci zorganizowany przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej Zagłębia Miedziowego w Legnicy. W swym pierwotnym założeniu turniej przeznaczony jest dla czynnych diagnostów samochodowych, posiadających ważne uprawnienia i pracujących w stacjach kontroli pojazdów (SKP).

read more
 
 
 
 
 
BISFed 2017 Regional Open

Zapraszamy na zawody „BISFed 2017 Regional Open” – międzynarodową imprezę sportową w bardzo specyficznej dyscyplinie paraolimpijskiej - Boccia. Zawody organizowane są pod egidą Światowej Federacji Sportowej Bocci (BISFed), członka Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. W hali sportowej Politechniki Poznańskiej wystartuje ponad 80 zawodników z 13 krajów, w tym reprezentacja Polski. Zawody mają wysoką rangę sportową z racji możliwości zdobywania na nich kwalifikacji na igrzyska paraolimpijskie TOKIO’2020. Hala Sportowa PP, ul. Piotrowo 4, 6-9 lipca 2017 r.

read more
 
 
 
 
 
Zaproszenie na koncerty

Instytut Fizyki Molekularnej PAN zaprasza na koncert organizowany w ramach Konferencji Physics of Magnetism 2017JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI SEXTET - MOI PIERWSI MISTRZOWIE Komeda-Trzaskowski  Koncert odbędzie się w środę 28 czerwca 2017 r. o godz. 19:00 w Auli UAM (ul.Wieniawskiego 1). Ceny biletów: 15,00 zł , 25 zł i 35,00 zł. Bilety można nabyć on-line w Serwisie Bilety24. Szczegóły:http://www.poznan.pl/mim/cim/events/koncert-jan-ptaszyn-wroblewski-sextet,94104.html  

W Święto Patronów Miasta Poznania zapraszamy na Koncert do Bazyliki Archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła - 29 czerwca 2017 r. (czwartek), godz. 18:00. Wstęp wolny!

read more